سرقت لوله پلی اتیلن در بازار که موجب ورشکستگی فروشنده شد

لوله پلی اتیلن در بازار یک ترموپلاستیک بسیار بادوام و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است و می توان از آن در بسیاری از محصولات استفاده کرد.

در صنعت پلاستیک، این نام اغلب به صورت اختصاری PE است مولکول اتیلن C2H4 از دو Ch2 تشکیل شده است که توسط یک پیوند دوگانه متصل شده اند (CH2=CH2) می توان بیان کرد که پلی اتیلن از اتیلن پلیمریزه شده است.

پلاستیک های پلی اتیلن می توانند با چگالی کم یا چگالی بالا باشند و می توانند قالب گیری، اکسترود شده و در قالب هایی با اشکال مختلف ریخته شوند.

لوله پلی اتیلن سخت، مستحکم، بادوام و از نظر ابعادی پایدار است که آب بسیار کمی را جذب می کند.

در عصر حاضر، فرآیند تولید پلی اتیلن به طور کلی به فرآیندهای “فشار بالا” و “فشار کم” تقسیم می شود.

دسته کاری «فشار بالا» معمولاً پلی اتیلن با چگالی کم معمولی (LDPE) تولید می کند، در حالی که دسته کاری «فشار پایین» پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و خطی با چگالی کم (LLDPE) تولید می کند.

چگالی LDPE بین 0.910 و 0.930 g/cm3 متغیر است به دلیل انشعاب طولانی زنجیره پلیمری هیچ شکلی نخواهد داشت و بنابراین انعطاف پذیر، بسیار پایدار است و میزان قرار گرفتن در معرض هر گونه مواد شیمیایی بسیار کم است.

بالاترین یا حداکثر دمای ظرفیت 80 درجه سانتیگراد است نقطه ذوب 120 درجه سانتیگراد است از آن به عنوان نوعی پلاستیک که انعطاف پذیر است و کمتر چروک می شود، یاد می شود.

علاوه بر این، می توان به LDPE به عنوان یکی از پرطرفدارترین پلیمرها اشاره کرد.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن، می توان تأکید کرد که استفاده از آن برای به دست آوردن بسیاری از محصولات پلاستیکی برای فیلم های بطری، چمدان، بسته بندی مواد غذایی منجمد، اسباب بازی ها و موارد دیگر مهم است.

چگالی لوله پلی اتیلن بطور قطعی بین 0.940 – 0.970 g/cm3 متفاوت است مهم است که تأکید کنیم که مورفولوژی مولکولی آن با LDPE متفاوت است.

اگر این تفاوت ها را بیان کنیم، زنجیره های کربنی طویل دارای شاخه های بسیار کم یا بدون انشعاب هستند بنابراین به عنوان یک پلیمر کریستالی (یا نیمه کریستالی) نامیده می شود.

در برابر آب و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است، اما به اندازه LDPE در برابر نور و شرایط خارجی مقاوم نیست.

این مقاومت را می توان با پر کردن مخصوص افزایش داد به عنوان ویژگی های مکانیکی عالی، می توان به ویژه بیان کرد که دارای مقاومت در برابر ضربه و استحکام کششی بالا است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.